Śluz ślimaka, który leczy i upiększa

Śluz ślimaka nie brzmi przyjemnie, a już tym bardziej przyjemnie nie wygląda, jednak posiada niezwykłe właściwości, które mogą być i są wykorzystywane przede wszystkim w kosmetologii. Śluz ślimaka jest cennym składnikiem kremów do twarzy i balsamów do pielęgnacji ciała, dlatego warto szukać produktów zawierających ten składnik.

Co ma w sobie ślimak?

Naukowców już od dawna fascynowała możliwość szybkiej regeneracji tkanek u tych mięczaków. Kiedy ślimak nawet lekko się zrani, jego organizm od razu produkuje lepką i pełną gojących składników wydzielinę. Rany zasklepiają się bez blizn oraz przebarwień. Z tego też powodu śluz ślimaka zaczęto wykorzystywać w kosmetykach. Ślimaczy śluz jest kompleksem składników, naturalnie dobranych przez naturę, które wzmacniają nawzajem swoje działanie. Kremy ze śluzem ślimaka zapewniają pełną pielęgnację, gdyż jednocześnie nawilżają oraz stymulują odnowę tkanek i odżywiają. Ślimaczy śluz ma też właściwości ujędrniające i opóźniające procesy starzenia, a nawet odmładzające. Właściwości śluzu ślimaka wykorzystywane są w preparatach do skóry z niedoskonałościami, przebarwieniami, plamami i bliznami po trądziku. Śluz wzmacnia tkanki oraz wygładza skórę.

Śluz ślimaka, który leczy

Śluz ślimaka był pierwotnie wykorzystywany do leczenia blizn po oparzeniach. Zapewne większość z nas nie zdawała sobie sprawy z zawartości maści na oparzenia. Naukowcy z kosmetycznej branży, zainteresowali się bliżej właściwościami ślimaczego śluzu, po tym gdy pracownice chilijskiej fermy handlującej ślimakami, zauważyły jak pięknie wyglądają ich dłonie. Skóra była gładka, miękka, młoda, pozbawiona plamek, piegów, czy blizn. Dzięki temu zaczęto wykorzystywać śluz ślimaka w kosmetykach.

Aktywne składniki śluzu ślimaka

Śluz ślimaka zawiera wiele cennych i aktywnych składników pielęgnacyjnych: alantoinę, kwas glikolowy, kolagen i elastynę oraz mukopolisacharydy, witaminę A,C i E, a także mukoproteiny i enzymy proteolityczne. Alantoina nawilża i łagodzi podrażnienia, wspomagając regenerację uszkodzonego naskórka. Kwas glikolowy złuszcza stary naskórek i wspomaga jego odnowę, a do tego wygładza i rozjaśnia przebarwienia. Kolagen z elastyną dodają skórze witalności i wzmacniają ją. Mukopolisacharydy natomiast wspomagają produkcję kolagenu w skórze, regulują też procesy nawilżenia i wzmacniają. Witaminy: A, C i E chronią skórę przed szkodliwym wpływem zanieczyszczonego powietrza, a do tego wzmacniają też naskórek. Mukoproteiny odżywiają, nawilżają oraz ujędrniają skórę. Enzymy proteolityczne wzmacniają działanie kwasu glikolowego, gdyż rozpuszczają martwe komórki naskórka, co ułatwia wnikanie składników odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *