Supradyn- super witaminy dla super aktywnych

Witaminy i minerały są potrzebne dla zdrowia każdego człowieka. Zapewniają nam dobre samopoczucie, piękny wygląd oraz energię do działania. Innego zestawu witamin potrzebują kobiety, a innego mężczyźni oraz poszczególne grupy wiekowe i zawodowe. Osoby aktywne fizycznie i sportowcy muszą przyjmować zwiększone dawki witamin, minerałów i innych wartościowych składników odżywczych. Dlatego warto zadbać o odpowiednią suplementację codziennej diety.

Właściwy wybór

vitamin-b-871135__340

Na rynku farmaceutycznym dostępnych mamy wiele preparatów multiwitaminowych, co może wprowadzić zamęt w głowie. Zanim zdecydujemy się na odpowiedni dla siebie suplement witaminowy, koniecznie należy dokładnie zapoznać się z jego składem, lub też poprosić o poradę farmaceutę. Każda witamina lub związek mineralny jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ich niedobór, tak samo jak nadmiar jest szkodliwy. Osoby aktywne fizyczne powinny stosować multiwitaminy przeznaczone specjalne przeznaczone dla nich jak Supradyn. Preparat jakim jest Supradyn pozwala zachować energię przez cały, długi dzień. Więcej informacji o tym produkcie znajdziemy na: http://www.consumerhealth.bayer.com.pl/pl/suplementacja/supradyn/. Na własnym zdrowiu nie można oszczędzać i warto wybierać produkty sprawdzone i bezpieczne, zwłaszcza jeśli jak najdłużej chcemy być aktywni.

Zapotrzebowanie na witaminy dla osób aktywnych

shoes-587648__340

Jak już wcześniej zostało wspomniane zapotrzebowanie na witaminy dla osób aktywnych fizycznie i sportowców jest o wiele większe niż dla innych. Witaminy i minerały są szybciej utylizowane i przyśpieszają procesy metaboliczne. Aktywni fizyczne potrzebują specjalnego zestawu witamin, gdyż pomagają one zwiększyć zdolności wysiłkowe oraz usprawniają krążenie krwi. Zapotrzebowanie na witaminy i minerały u osób aktywnych fizycznie oraz sportowców jest 2-3 razy większe niż u przeciętnego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *