Technologia Hydrofiber i Ag+ w leczeniu ran

Niektóre rany są bardzo trudne w leczeniu i wymagają specjalistycznego podejścia. Aby goiły się szybciej należy zastosować specjalne metody i opatrunki, które muszą być dostosowane do stopnia zaawansowania rany. Warto zdawać sobie sprawę, że właściwie dobrany opatrunek spełnia kluczową rolę w leczeniu ran. Nowoczesne sposoby opatrywania ran są o wiele bardziej skuteczne, niż tradycyjne. Przyśpieszają prawie dwukrotnie proces gojenia oraz znacznie podnoszą komfort chorego pacjenta.

Idealny opatrunek i jego cechy

first-aid-kit-62643__340

Idealny produkt do opatrywania ran powinien tworzyć wilgotne środowisko gojenia, przyśpieszające proces leczenia rany. Do tego idealny opatrunek musi pochłaniać wydzielinę z rany i ją neutralizować, aby umożliwić wymianę gazową oraz zapewnić optymalne pH rany. Dobre opatrunki neutralizują także przykry zapach wydzieliny z rany, a także chronić przed infekcją. Opatrunki powinny być hipoalergiczne i umożliwiać ocenę stanu rany bez konieczności oceny zdejmowania opatrunku. Ważny jest także optymalny stosunek jakości produktu do ceny.

Opatrunki oparte na technologii Hydrofiber i Ag+

hand-357889__340

 

Za jedne z najlepszych opatrunków stosowanych do leczenia ran w tym ran przewlekłych uważa się opatrunki oparte na technologii Hydrofiber oraz Ag+. Te technologie medyczne pomagają stworzyć idealne środowisko wspomagające proces gojenia się ran. Przykładem takiego opatrunku jak Aquacel Ag+ Extra, który został stworzony aby walczyć z najważniejszymi barierami w leczeniu ran. Opatrunki zawierające srebro między innymi zabijają szerokie spektrum bakterii, łącznie z tymi antybiotykoodpornymi. Srebro zawarte w opatrunku przerywa i niszczy strukturę biofilmu oraz zapobiega jego odnawianiu. Ponadto takie opatrunki charakteryzują się aż dziewięciokrotnie większą wytrzymałością i 50% większą chłonnością, dzięki czemu opatrunek może zostać dłużej na ranie. O tych i innych opatrunkach oraz plastrach opatrunkowych można dowiedzieć się na stronie: https://www.convatec.pl/leczenie-ran-i-ochrona-sk%C3%B3ry/opatrunki-aquacel/aquacel-ag-extra/ Opatrunki są polecane przez lekarzy, pielęgniarki i aptekarzy. Warto zaufać ekspertom i w razie potrzeby wykorzystać lecznicze działanie plastrów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *