Trądzik dorosłych – walcz z nim skutecznie

Trądzik to nie tylko zmora osób w okresie dojrzewania. Na tą szpecącą dolegliwość uskarżają się także osoby dorosłe, które nie mogą poradzić sobie z uciążliwym “wrogiem” na twarzy i innych częściach ciała. Niestety walka z tak podstępnym wrogiem bywa często nierówna i nieskuteczna, a trądzik potrafi zaatakować w najmniej odpowiedni momencie. Dlatego trzeba wiedzieć jak się mu skutecznie zapobiegać i jak go szybko zwalczyć.

Przyczyny trądziku u osób dorosłych

Przyczyny trądziku u osób dorosłych są inne niż u nastolatków w okresie dojrzewania. Najczęściej pojawia się on u kobiet u których wcześniej występował w łagodnej postaci. Stres i hormony to najczęstsze przyczyny powstawania trądziku u osób dorosłych. Nasilenie trądziku można zaobserwować przed miesiączką oraz w sytuacjach stresowych. Kolejną przyczyną jest niewłaściwa dieta, która obfituje w pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym np. fast foody. Takie posiłki podwyższają gwałtownie poziom insuliny we krwi, co z kolei nasila produkcję androgenów i powoduje nadmierny łojotok. Palenie tytoniu również nasila trądzik, winne są także geny jeśli u jednego z rodziców występował trądzik istnieje 50% szans odziedziczenia go.

Leczenie trądziku

Leczenie trądziku u osób dorosłych jak i nastolatków wymaga, specjalnej pielęgnacji skóry twarzy i stosowania odpowiednich preparatów. Jednym z takich skutecznych preparatów o działaniu leczniczym jest Skinoren krem:http://www.skinoren.pl/pl/skinoren/, który możemy kupić w aptece bez recepty. Drogeryjne kosmetyki często nie są w stanie szybko i skutecznie złagodzić szpecących objawów. W niektórych, ostrych przypadkach zaleca się antybiotykoterpaię. Kobiety niejednokrotnie przyjmują tabletki antykoncepcyjne, które regulują gospodarkę hormonalną organizmu i zapobiegają trądzikowi.

,

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *