Trądzik u dorosłych przyczyny

Trądzik to nie tylko zmora nastolatków w okresie dojrzewania. Trądzik i problemy skórne to problem wielu osób dorosłych, które często nie zapominają o tym okresie zwłaszcza przez szpecące ropne krosty na twarzy i zaskórniki. Trądzik u dorosłych pojawia się coraz częściej i można stwierdzić, że jest on jedną z najczęstszych dolegliwości XXI wieku.

Trądzik dorosłych i jego przyczyny

Trądzik dorosłych pojawia się w większości przypadków u kobiet. Najczęściej przyczyną trądziku u osób dorosłych  jest niewłaściwa dieta oraz stres. Bardzo rzadko zdarza się że trądzik dorosłych jest wywołany zmianami hormonalnymi, tak jak u nastolatków w czasie dojrzewania Zarówno niewłaściwa dieta jak i niepotrzebne nerwy wywołane stresem powodują nadmierne wydzielania łoju. Taka wydzielina jest gęstsza i niż zazwyczaj, co powoduje zatkanie porów skóry, gdyż nie może swobodnie wydostać się na powierzchnię skóry. Wzmożony jest również proces rogowacenia się skóry co powoduje powstawanie zaskórników i ropnych krost na twarzy, a także plecach, ramionach oraz dekolcie. Trądzik u osób dorosłych wywołuje nie tylko stres oraz niezdrowa dieta, ale też stosowanie niektórych kosmetyków, zwłaszcza tych o ciężkiej konsystencji oraz nadwrażliwość na niektóre składniki pokarmowe. Bardzo często u osób dorosłych pojawia się też trądzik różowaty, o którym więcej możemy przeczytać na: http://www.skinoren.pl/pl/tradzik-rozowaty/.

Trądzik u osób dorosłych – leczenie i pielęgnacja skóry

W przypadku trądziku u osób dorosłych stosowanie kosmetyków i preparatów na trądzik młodzieńczy jest nieskuteczne. Metody pielęgnacji i leczenia powinny być dobierane do indywidualnych potrzeb. Najlepiej udać się po poradę do dermatologa, który pomoże nam zdiagnozować przyczyny i dobrać odpowiednie metody leczenia i preparaty. Wile maści i kremów na trądzik u osób dorosłych jest dostępne w aptekach bez recepty np. Skinoren. Jednak przed zastosowaniem trzeba poprosić o poradę farmaceutę. Koniecznie trzeba też przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować z niej niezdrowe, wysokoprzetworzone produkty oraz unikać stresu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *