Witaminy i minerały dla dzieci

Jak powszechnie wiadomo dzieci muszą przyjmować witaminy i minerały aby mogły zdrowo i prawidłowo się rozwijać. Bez odpowiedniej ich dawki nie będą prawidłowo funkcjonować narządy naszego organizmu. Witaminy i minerały dla dzieci sprawiają, że są one bardziej odporne na choroby oraz pełne energii do zabawy i nauki, dlatego trzeba zadbać by codziennie przyjmowały ich właściwą dawkę.

Jakie witaminy dla dzieci?

Witaminy dla dzieci znajdują się przede wszystkim w świeżych owocach i warzywach, a także w mięsie i nabiale. Do prawidłowego rozwoju potrzebują przede wszystkim witaminy: A, C, D3 i K, E oraz witamin z grupy B. Witamina A dla dzieci jest bardzo ważna w okresie ich intensywnego rozwoju, ponieważ ma bardzo duży wpływ na skórę oraz prawidłowy rozwój komórek, w tym procesie ważna jest także witamina E i witaminy z grupy B. Niezwykle ważna jest Witamina C, która nie tylko wspomaga odporność, ale wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, zwiększa też wchłanianie minerałów takich jak: wapń i żelazo.

Suplementacja witamin i minerałów

Odpowiednio zbilansowana dieta powinna być wystarczającym źródłem witamin i minerałów dla dzieci. Jednak tak jest tylko w teorii, gdyż dzieci nie są skłonne do spożywania wszystkich, zdrowych posiłków szczególnie tych z dużą ilością warzyw. Często niedobór witamin i minerałów pojawia się także w trakcie choroby, dlatego ważna jest suplementacja. Zestaw witamin dla dzieci powinien być dobrany do ich wieku oraz potrzeb. Kiedy decydujemy się na witaminową suplementację warto skonsultować ją z lekarzem. Kupując witaminowe preparaty warto wybierać te, którym zaufało tysiące rodziców i które z pewnością przyjmowaliśmy sami w dzieciństwie takie jak np. Vibovit dla dzieci: http://www.vibovit.pl/produkty/witaminy-dla-dzieci-4-7-lat/. Vibovit junior cena tego niezwykle smacznego i skutecznego preparatu jest także przystępna, a od czasów naszego dzieciństwa pojawiło się wiele nowych bardziej akceptowalnych przez maluchy form np. Vibovit żelki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *