Wspomaganie trawienia

Nasz układ pokarmowy i trawienny bardzo często jest przeciążony, przez co nie może prawidłowo funkcjonować. Wzdęcia, zaparcia, lub biegunki, zgaga, niestrawność oraz bóle brzucha i wymioty to najczęstsze dolegliwości ze strony układu pokarmowego i trawiennego.

Przyczyny dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Niestety powyżej wymienione dolegliwości trawienne fundujemy sobie sami poprzez:

– stres,

-niewłaściwą dietę,

– jedzenie w biegu

– brak odpowiedniej ilości ruchu,

– używki,

– złe nawyki żywieniowe .

Jednak nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego mogą być także symptomem poważnych chorób jakie rozwijają się w organizmie. Dlatego też nigdy nie można lekceważyć pokarmowych.

Jak dbać o układ pokarmowy

Aby nie odmawiać sobie przyjemności i cieszyć się jedzeniem oraz dobrym zdrowiem, należy wspomagać układ trawienny. Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się codziennej diecie, która musi być bogata w błonnik. To właśnie błonnik reguluje pracę układu pokarmowego, daje uczucie sytości i pobudza perystaltykę jelit. Nie można zapomnieć również o piciu wody. Codziennie należy przyjmować około 2 litrów płynów. Woda ma zbawienny wpływ na cały organizm, w tym także na układ pokarmowy i trawienny. Aktywność fizyczna jest tak samo ważna dla zdrowia całego organizmu i dobrego samopoczucia, jak odpowiedni poziom nawodnienia. Ruch pomaga przesuwać treść jelitową, a także przyśpiesza metabolizm i pozwala na pozbycie się zbędnych kalorii. Aby wspomóc pracę wątroby należy zrezygnować z tłustych potraw, a także alkoholu i nikotyn, które zawierają wiele szkodliwych dla naszego organizmu substancji. I chociaż wątroba jest wspaniałym organem, który potrafi się regenerować, to jednak należy  o nią właściwie dbać. Codzienne posiłki warto doprawiać ziołami, które w naturalny sposób pobudzą układ trawienny i zapobiegną pojawieniu się uciążliwych dolegliwości. Pracę wątroby  i układu pokarmowego można wesprzeć także w sposób farmakologiczny, przyjmując np. Hepatil Trawienie. Takie suplementy diety w naturalny i delikatny sposób wspomagają pracę wątroby i układu trawiennego. Zawsze warto mieć pod ręką tai preparat, który szybko pomoże nam uporać się z nieprzyjemnymi skutkami przejedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *