Z apteki leki na przeziębienie i grypę

Kiedy dopadnie nas przeziębienie lub grypa, trzeba szybko działać. Chyba nikt nie chce dopuścić do takiej sytuacji, aby choroba zmieniła i pokrzyżowała nasze plany, zmuszając nas do pozostania w łóżku. W leczeniu grypy i przeziębienia leczenie farmakologiczne można łączyć z domowymi metodami. Leki na przeziębienie można kupić w każdej aptece, a nawet sklepie, jednak trzeba przyjmować je z rozwagą.

Leki na przeziębienie 

W trakcie choroby szukamy szybkich skutecznych rozwiązań, dlatego praktycznie każdy z nas w swojej domowej apteczce ma z pewnością leki na przeziębienie. Najczęściej w leczeniu objawów przeziębienia i grypy stosujemy aspirynę, leki zawierające paracetamol, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Na ból gardła najczęściej wybieramy tabletki do ssania lub spray do gardła. Przydatny okazuje się też syrop na kaszel suchy i mokry. Obrzęku nosa oraz uciążliwego kataru próbujemy pozbyć się za pomocą kropli do nosa. Więcej o lekach na przeziębienie i grypę, które możemy kupić w aptece bez recepty przeczytamy na: https://www.vicks.pl/pl-pl/jak-zapobiegac-przeziebieniu-i-grypie/leczenie-grypy-i-przeziebienia/co-na-przeziebienie-i-grype-dostepne-leki-bez-recepty.

Jeden lek na przeziębienie zwalczający wszystkie objawy

Kiedy dopadnie nas przeziębienie lub grypa nie musimy do razu połykać garści różnego rodzaju tabletek.Warto wypróbować leki na przeziębienie, które pozwalają zwalczyć wszystkie objawy choroby. Podczas przeziębienia najbardziej doskwiera nam katar i obrzęk nosa, ból gardła i głowy, a także bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Odczuwając ból najczęściej sięgamy po leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, zwane też niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, które dodatkowo działają przeciwgorączkowo. W przypadku choroby warto wypróbować lek na przeziębienie w formie proszku do sporządzenia gorącego napoju np. Vicks. Leki na przeziębienie i grypę w takiej formie są szybkie i proste w przygotowaniu, rozgrzewają organizm, zawierają dużą ilość witaminy C i zwalczają praktycznie wszystkie objawy chorobowe. Dzięki temu nie musimy pamiętać o przyjmowaniu innych leków, a to też chroni naszą wątrobę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.vicks.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *