Zapalenie górnych dróg oddechowych u dzieci

Zapalenie górnych dróg oddechowych u dzieci najczęściej spowodowane jest zakażeniem wirusowym.Pomimo tego, że zakażenia bakteryjne są bardziej niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia niż zakażenia wirusowe nie można ich ignorować. Nieleczone infekcje wirusowe mogą przeistoczyć się w infekcje bakteryjne. Dlatego zapalenia górnych dróg oddechowych u dzieci nie można nigdy lekceważyć.

Co trzeba wiedzieć o zapaleniu górnych dróg oddechowych?

www.hartujmisie.pl

Zapalenie górnych dróg oddechowych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pojawia się około 8-10 razy w roku, są to najczęstsze choroby jakie występują u dzieci. W większości przypadków jest to łagodna i samo-ograniczająca się infekcja. Objawy zapalenia górnych dróg oddechowych są uzależnione od miejsca zainfekowania. I tak infekcja: nosa, zatok, uszu i gardła powoduje katar i zatkanie nosa, gorączkę oraz ból gardła i ucha, Natomiast infekcja krtani i tchawicy powoduje suchy tzw. szczekający kaszel, chrypkę oraz duszności o różnym nasileniu. Powiększeniu ulegają też węzły chłonne i migdały. Zapalenie płuc i oskrzeli powoduje natomiast kaszel i wysoką gorączkę.

Źródło

Leczenie zapalenia górnych dróg oddechowych u dzieci

Infekcje wirusowe dróg oddechowych ustępuje po około 7-10 dniach. Ważne aby maluch w tym czasie pozostał w domu i dużo odpoczywał. Dziecku trzeba także podawać dużo płynów, najlepiej rozgrzewających herbatek. Trzeba też zadbać o nawilżenie powietrza w domu. Jednak naturalne metody mogą okazać się niewystarczające i trzeba ja wspomóc leczeniem farmakologicznym. Przy wysokiej gorączce, trzeba podać Panadol lub Paracetamol, który obniży gorączkę i zmniejszy dolegliwości bólowe. Dzieciom warto podawać też leki przeciwwirusowe, które przyśpieszą leczenie i wzmocnią system odpornościowy. O leczeniu zapalenia górnych dróg przeczytamy także na: http://www.hartujmisie.pl/porady/zdrowie/jak-leczyc-zakazenie-wirusowe-gornych-drog-oddechowych-u-dzieci.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.hartujmisie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *