Zdrowe żelki witaminowe dla dzieci

Żelki to jedne z ulubionych słodyczy wszystkich dzieci. Maluchy wręcz uwielbiają kolorowe miękkie, gumowate żelki i najchętniej jadłby je codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Wiadomo jednak, że słodycze są bardzo niezdrowe i niekorzystnie wpływają zwłaszcza na zęby, lecz czasami trudno ich odmówić naszym pociechom.

Żelki z witaminami

Dzieci jak już wyżej zostało wspomniane uwielbiają słodycze, a niestety niechętnie jedzą warzywa i owoce, które są najlepszym źródłem witamin i minerałów, tak bardzo im potrzebnym do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Rodzice wiedzą jak trudno jest przemycić coś zdrowego do diety dziecka, które ma swoje często niezwykle specyficzne upodobania. Jednym z takich sposobów są żelki z witaminami, które zawierają najważniejsze dla małego organizmu witaminy. Vibovit żelki to witaminowy preparat, który z pewnością sami przyjmowaliśmy w dzieciństwie (tylko nie pod postacią żelek) a najczęściej rozpuszczanego w wodzie proszku, który najlepszy był na sucho. Obecnie Vibovit ma różne formy jednak ten pod postacią pysznych, owocowych żelek smakuje najbardziej naszym pociechom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Oczywiście witaminowe żelki muszą być podawane w odpowiednich ilościach dostosowanych do wieku i wagi dziecka. O tym jakie witaminy i minerały zawierają witaminowe żelki Vibovit oraz jak przyjmować preparat dowiemy się ze strony producenta: http://www.vibovit.pl/produkty/witaminy-dla-dzieci-8-12-lat/vibovit-uczen/vibovit-literki-zelki/.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *